CZE ENG
Servo7QG - UART a I2C řídící obvod pro 7 modelářských serv Servo7QG - UART a I2C řídící obvod pro 7 modelářských serv

Tento obvod byl vyvinut pro potřeby robotického ramene PidiArm, přesněji pro řízení jeho modelářských serv. Důvod pro vyvinutí vlastního řízení byl ten, že běžně dostupné obvody většinou nejsou schopny provádět plynulý pohyb samy a je nutné jej realizovat způsoby, které jsou náročné na rychlost komunikace s nadřízeným obvodem. Servo7QG však tento a další problémy řeší, a proto si vystačí i s relativně pomalou I2C sběrnicí.

2010-10-28 23:31:58
Jednoduchý kódový zámek Jednoduchý kódový zámek

Konstrukce jednoduchého kódového zámku s mikrokontrolérem HCS08 s možností zamknutí/odemknutí nebo odemknutím po nastavený časový interval.

2010-02-16 12:08:39
Začínáme s mikrokontrolery HCS08 Začínáme s mikrokontrolery HCS08

Rád bych publikoval seriál o programování 8bitových mikrokontrolerů s jádrem HCS08. Pro jeho napsání jsem se rozhodl z toho důvodu, že sehnat na internetu jakékoliv informace v češtině je velice obtížné ne-li zcela nemožné. Nebudu se však snažit o překlad datasheetů, ale spíše budu zveřejňovat praktické informace a velké množství příkladů. Všechny příklady budou psané v jazyku C.

2009-09-27 22:00:52
OSBDM - Recenze levného BDM interface OSBDM - Recenze levného BDM interface

Často se mě lidé ptají jaký "programátor" používám pro programování mikrokontrolerů Freescale. Zatím jsem je vždy musel odkázat na relativně drahé demonstrační desky, které BDM interfacem disponují, ale stojí okolo dvou tisíc korun. Na internetu je však možné sehnat návod na stavbu jednoduchého programátoru k jehož stavbě jsou však potřeba součástky, které nejsou v ČR příliš dobře k dostupné. Všechny tyto problémy však vyřešil HW.cz, který jej začal nabízet jako stavebnici

2009-08-07 10:31:42

 

 

Všechna práva skoro vyhrazena. Copypaste © 2024 Mica
Pokud není uvedeno jinak, je obsah tohoto webu dostupný pod licencí Creative Commons Attribution 3.0 License