CZE ENG
Global Hawk UAV - Deník vývojáře Global Hawk UAV - Deník vývojáře

Výsledkem tohoto projektu by měl být bezpilotní model letadla postavený na základě RC modelu známého špionážního letadla Global Hawk UAV (unmanned aerial vehicle). Jelikož jeho vývoj bude poměrně zdlouhavý, rozhodl jsem se publikovat deník, do kterého se budu snažit zaznamenávat pokroky ve vývoji a nápady, které by se případně mohli dalším vývojářům hodit.

2011-07-20 12:05:32
Freescale Race Challange 2011 - Soutěž autonomních autodráhových aut Freescale Race Challange 2011 - Soutěž autonomních autodráhových aut

Již potřetí pořádal Freescale Semicondutors ČR soutěž pro studenty českých a slovenských elektrotechnických vysokých škol. Úkolem bylo zkonstruovat inteligentní auto na autodráhu, které bude schopné se během závodu naučit tvar neznámé dráhy a zajet na ní co nejrychlejší čas. Této soutěže jsem se zúčastnil spolu s mým kamarádem Ondřejem Pencem a našemu týmu "Pangejt Riders" se podařilo umístit na 2. místě v univerzitním kole a na 1. místě v Česko-Slovenském finále. Rád bych proto zveřejnil pár detailů o našem vítězném autě.

2011-04-17 19:45:27
Model linky na rozřazování barevných víček od PET lahví Model linky na rozřazování barevných víček od PET lahví

Další z mých projektů byl i mojí bakalářskou prací. Jde o sestavu malého robotického ramene PidiArm a pásového dopravníku vlastní výroby, který dokáže třídit víčka od PET lahví dle barvy a také je možné celý tento model pohodlně ovládat prostřednictvím PC. Praktickými výstupy této práce jsou zejména RGB senzor, senzor vzdálenosti a jednotka pro řízení modelářských serv, které bude věnován zvláštní článek

2010-10-03 13:43:40
Robot Biped Robot Biped

Už když sem vyráběl prvního robota jsem si přál vyrobit vlastního dvounohého chodícího (humanoidního) robota, který by byl schopný co nejvěrněji kopírovat lidskou chůzi. První pokusy dopadly neslavně zejména kvůli chatrné mechanické konstrukci. K dalšímu pokusu o výrobu chodícího robota jsem se odhodlal až v současné době, kdy mám k dispozici lepší technologické zázemí a hlavně více zkušeností. Kompletně celého "Bipeda" se budu snažit popsat v několika článcích.

2009-09-26 14:38:25
RoboSoutěž 2009 - Lego Mindstorm RoboSoutěž 2009 - Lego Mindstorm

Katedra Řídicí techniky ve spolupráci s Katedrou kybernetiky a Katedrou měření na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pořádala pro své studenty soutěž robotů postavených z Lega. Přesněji ze stavebnice Lego Mindstorm. Této soutěže jsem se zúčastnil a navíc se mi podařilo umístit se na 1.místě. Celkem se do soutěže přihlásilo 17 týmů.

2009-05-14 14:45:44
PidiBot PidiBot

Tato konstrukce navazuje na již uveřejněnou konstrukci Robot 1.1. Cílem nového provedení byly celkově menší rozměry, snazší dostupnost součástek a možnost použití Bluetooth modulu connectBlue od firmySpezial Electronic pro dálkové ovládání robota. Robot se tedy dokáže autonomně vyhýbat překážkám a nebo může být ovládán bezdrátově přes Bluetooth.

2007-12-23 17:11:34
Robot v1.1 Robot v1.1

Již dlouhou dobu se zajímám o elektrotechniku, ale také o velmi rychle se rozvíjející obor, kterým je robotika. Proto jsem chtěl vyrobit robota a zároveň se naučit programovat mikrokontroléry ve vyšším programovacím jazyce C. Rozhodl jsem se tedy, že se pustím do výroby svého prvního jednoduchého robota, postaveného na 8bitovém a pro vyšší jazyky vhodném mikrokontroléru s jádrem HC08.

2007-11-06 12:47:22

 

 

Všechna práva skoro vyhrazena. Copypaste © 2024 Mica
Pokud není uvedeno jinak, je obsah tohoto webu dostupný pod licencí Creative Commons Attribution 3.0 License